Špeciály

Stewie Griffin - The Untold Story

Základné informácie

Premiéra: 27. september 2005
Scenár: Gary Janetti a Chris Sheridan (1. časť), Alex Borstein (2. časť) a Steve Callagh
Réžia: Pete Michels a Peter Shin
Produkčné číslo: 4ACX05, 4ACX06 a 4ACX07

Titulky: CSEN

Popis

V Quahogu má premiéru film o Griffinovcoch. Lois sa po vystúpení z limuzíny opitá povracia na červený koberec. Po usadení všetkých celebrít z pohľadu diváka v kinosále sledujeme film.

Stewie B. Goode

Lois zapíše Stewieho do plaveckého kurzu, pretože ešte nevie plávať. Chris povie Stewiemu, že plavci si holia všetky miesta na tele aby plávali rýchlejšie. Potom Brian nachytá Stewieho, ako sa v kúpeľni holí. Stewiemu sa nepodarí vyhrať preteky v plaveckom kurze a preto na stoličku plavčíka pripevní dynamit. Víťazovi súťaže povie že tam má sladkosť, ale dynamit nevybuchne. Keď sa tam však priblíži Stewie, dynamit exploduje a Stewie sa ocitne v pekle.

Stewie zázrakom prežije, a preto sa rozhodne, že bude dobrým. Stewie začne piecť, masírovať a dokonca sa aj modliť pri jedle. Brianovi sa podarí vyprovokovať Stewieho a ten ho udrie. Stewie si uvedomí, že svoju násilnícku povahu nemôže nijak potlačiť. Aby zostal kľudným, rozhodne sa, že začne piť.

Peter dostane miesto v Quahogskej televízii a začne vysielať svoj vlastný program. Petrova šou má veľký úspech. Tom Tucker nevie zniesť Petrov úspech a naruší živé vysielanie. Preto dostane padáka. Stewie a Brian si vypijú v podniku a Brian nechá Stewieho šoférovať domov. Stewie narazí do steny a odvysielajú to v správach. Keďže je to Petrov syn, Peter ihneď dostane výpoveď. Stewie má opicu a rozhodne sa nikdy nepiť.

Bango Was His Name Oh!

Reportérka Tricia Takanawa robí reportáž v San Franciscu. Stewie zazrie v televízii človeka jemu navlas podobnému, len v staršom prevedení. Rozhodne sa, že príde do San Francisca a nájde ho. Quagmire náhodou ide do San Francisca na svojom karavane a zoberie Stewieho a Briana so sebou.

Lois a Peter sa zhodnú, že v dome nemajú žiadne súkromie. Preto Lois začne dávať rady Chrisovi ako baliť dievčatá a Peter Meg, ako baliť chlapcov. Quagmire pri každej príležitosti trávi čas s dievčatami, a to sa nepáči Stewiemu, pretože stráca drahocenný čas so svojím otcom. Preto ukradne karavan a zoberie si prášky proti spaniu. Nakoniec je však taký unavený, že zíde z diaľnice a havaruje v púšti. Keď sa nakoniec dostanú do San Francisca, Stewie zbadá svojho otca, ale nedobehne ho. Náhodou ho však stretne v električke.

Človek v električke mu vysvetlí, že nie je jeho otec, ale že je to on sám Stewie, ibaže o niekoľko rokov v budúcnosti. Starý Stewie vysvetlí mladému, že už sa musí vrátiť späť do svojej doby, ale Stewie naňho v poslednej chvíli skočí a premiestnia sa spolu v čase.

Stu and Stewie's Excellent Adventure

Stewie je veľmi prekvapený. Nevládne svetu a dokonca ani Lois nie je mŕtva. Chrisovej priateľke ide len o peniaze, z Meg sa po zmene pohlavia stal Ron a Brian je už po smrti. Stewie má 35 rokov a ešte stále nemal sex. Malý Stewie zmení jeho byt na nepoznanie a zariadi mu rande. Starý Stewie však nedokáže mať sex a vyhodia ho z práce. Stewiemu zhorí byt a tvrdí, že jeho život stál za nič od zážitku na pokraji smrti-teda od okamihu, keď skoro zomrel pri bazéne.

Lois s Petrom skončia v domove dôchodcov. Lois pomôže malému Stewiemu vrátiť sa k okamihu pri bazéne, ale Stewie jej musí sľúbiť, že neskončí v domove dôchodcov. Stu sa rozlúči so starým Stewiem, vráti sa v čase a zabráni tomu hroznému zážitku.

Po premiére

Keď film skončí, všetci sa presunú do miestneho baru Drunken Clam’s, kde Tricia Takanawa spraví reportáž s každým členom rodiny.

Obrázky