Seth MacFarlane

Seth MacFarlane

Seth MacFarlane

Základné Informácie

Celé meno: Seth Woodbury MacFarlane
Narodený: 26. októbra 1973 v meste Kent, Connecticut
Ocenenia: víťaz Emmy Award ako Americký animátor, scenárista, producent, režisér a dabér
Tvorba: seriály Family Guy a American Dad!
Dabuje: Petra, Stewieho, Briana, Glenna, Toma Tuckera a mnoho ďalších

Začiatky

Seth MacFarlane vyštudoval Kent School v Connecticut-e, po ktorej išiel študovať animáciu na Rhode Island School of Design, ktorá ho inšpirovala na zasadenie Family Guy do mesta Rhode Island. Keď bol na univerzite, vytvoril krátky film Larryho Život (originál The Life of Larry), predchodcu Family Guy. Po promóciách oňho prejavila záujem Hanna-Barbera Production (tvorcovia Tom & Jerry) a neskôr pracoval ako animátor a spisovateľ pre seriál Cartoon Cartoons firmy Cartoon Network, ktorý zahŕňal seriály ako Johnny Bravo, Dexter's Laboratory a Cow and Chicken. Napísal tiež animovanú verziu Ace Ventura: Zvierací detektív.

Kariéra animátora

V roku 1996 vytvoril pokračovanie Larryho Života (pre Hanna-Barbera Cartoons) s názvom Larry and Steve, v ktorom účinkovali nemehlo Larry a inteligentný pes Steve. Tento krátky film bol vysielaný ako jeden z Cartoon Network's World Premiere Toons (Svetové premiéry animovaných seriálov na Cartoon Network). Vedúci pracovníci vo FOX videli oba filmy s Larrym a kontaktovali MacFarlana aby vytvoril seriál založený na týchto postavách. A tak vznikol Family Guy.

Účinkovanie v iných seriáloch

Seth je tiež fanúšikom Star Treku a objavil sa ako inžinier Ensign Rivers v Star Trek: Enterprise v 3. sezóne v epizóde The Forgotten (20.epizóda) a v 4. sezóne v epizóde Afflition (15.epizóda). Odvtedy sa vracial na obrazovky ako riaditeľ CIA v American Dad! a tiež zopakoval jeho obľúbenú rolu kapitána Jean Luc Picard-a v epizóde Family Guy. Objavil sa tiež v Gilmorových dievčatách v epizóde Lorelai's Graduation Day (21.epizóda, 2.sezóna) ako Lorelaiin spolužiak. Daboval Wayna 'The Main Brain' McClaina v seriály Aqua Teen Hunger Force a tiež rôzne postavy v seriály Robot Chicken.

Odkazy