Postavy a herci

Peter Griffin

Peter Griffin

Základné informácie

Celé meno: Peter Löwenbräu Griffin
Vek: okolo 40 rokov
Dabér: Seth MacFarlane

Popis

Hlava a živiteľ rodiny Griffinovcov, manžel Lois, otec Chrisa, Meg, Stewieho a Bartmana (len ako darca spermií), vlastník hovoriaceho psa Briana. Peter vystupuje ako typický Američan, ani nie veľmi múdry, dokonca, podľa IQ testov mierne retardovaný. Jeho obľúbenou činnosťou je sledovanie televízie a vysedávanie v obľúbenom bare so svojimi troma najlepšími priateľmi- sexom posadnutým Glennom Quagmierom, paraplegikom Joeom Swansonom a afroameričanom Clevelandom Brownom. Zo začiatku pracuje v továrni na výrobu hračiek, kde má na starosti kontrolu bezpečnosti, ale nie je nič zvláštne, ak sa do predaja dostanú namiesto baseballových loptičiek sekery. Neskôr sa zamestná v pivovare, kde sa počas prvej prechádzky pracoviskom opije v priebehu pár sekúnd a je preložený pod mentálne zaostalého a pre spoločnosť nepoužiteľného Opieho (pretože Opie aj napriek tomu dosahuje lepšie výsledky ako Peter).

V jednom flashbacku sa dozvieme, že skutočný Peter je mŕtvy a o rodinu sa stará jeho vrah- zlé robodvojča, ale nie každému flashbacku sa dá veriť.

Je zaujímavé, že až v štvrtej sérií po lekárskej prehliadke zistí, že má nadváhu a taktiež dosť silné gravitačné pole na to, aby okolo neho obiehalo jablko, kniha poprípade televízor. Paradoxné je, že o svojej jedinej dcére nevie skoro nič a je mu úplne ľahostajná. Raz si myslel, že je to pes, inokedy ju poslal do potápajúceho sa domu po prepravku piva. Alebo ju za pozdrav: ,,Ahoj otec“, postrelil pištoľou. Napriek nadváhe sa zdá, že Peter je v dobrej kondícií, raz hral profesionálne americký futbal inokedy dokázal svoju obratnosť a silu v súbojoch s kuracím maskotom. Dokáže hrať veľmi dobre na piane, ale len v stave opilosti. Peter je vcelku dobrý manžel a priateľ, večne vysedávajúci pred telkou alebo v bare, s veľa skrytými schopnosťami a neexistuje situácia, v ktorej by ste si ho nevedeli predstaviť.