Quahog News (Novinky)

Rozhovor so Sethom MacFarlanom pre Time.com

Seth pre stránku time.com zodpovedal zopár otázok. Pôvodný rozhovor nájdete na time.com

Toto je vážne divné. Je to naozaj tvoj skutočný hlas? Ako keby som sa rozprával so psom, ktorý vie rozprávať.

Áno, veľa ľudí mi to hovorí.

Tvoj hlas je tak trochu tvoj zdroj peňazí, keďže dabuješ pomerne dosť postáv vo svojich seriáloch. Bál si sa, že by ti hlas proste prestal fungovať?

Ani nie. Celkom nadávam. Snažím sa s neho dostať čo to dá. Sú však časy, kedy sa cítim pod psa a aj tak sa ma snažia dostať na nahrávanie. Je to vždy na mne aby som povedal: „Hej, počúvajte ma, počúvajte ako zniem. To nie som ja.“

Chodil si na školu na Rhode Island School of Desgin. V čom si vynikal?

Bol to film, so zameraním na animáciu.

Robil si všetko len s ohľadom na to, čo dokážeš? Som si istý, že si si predstavoval, že pôjdeš na animáciu, ale aj tak si sa objavil pred skutočnými kamerami.

Veľa krát som hrával v divadle na strednej a vysokej škole. Taktiež som robil sólo na univerzite, takže to bolo vždy súčasťou toho, čo som robil. Keď sa robil pilot k Family Guy, tak som daboval veľa postáv preto, lebo neboli peniaze, aby sa najali ďalší herci. Ale vždy som vedel presne aký hlas má mať postava a ako má vystupovať. Ľahšie to však bolo, keď som to robil všetko ja.

Pokračovanie článku

Čítal som, že ty vlastne ani moc nemusíš pop kultúru. Ako to? Veď tak veľa humoru v tvojich seriáloch je založeného na uštipačnej pop kultúre.

Máš 17 scenáristov v miestnosti a každý z nich má svoje vlastné znalosti kultúry. Veci, ktoré neviem, že sú pop kultúrne ma doučí zvyšok môjho tímu.

Tak aká je potom tvoja špecialita v tej miestnosti?

Je to kombinácia klasických hudobných divadiel a hrozných sobotňajších ranných animákov z 80-tych rokov.

Ako napríklad?

Napríklad Rubik the Amazing Cube (pozn.: IMDb). Je to animovaný seriál z 80-tych rokov založený na Rubikovej kocke, ktorá bola vtedy veľmi populárna. Predpoklad spočíval, a to si nevymýšľam, v tom, že tri španielske deti našli Rubikovu kocku a vždy keď ju vyriešili, tak vzlietla a pomohla im vyriešiť zločiny. Prisahám, je to vážne tak. Pozrite si to na Youtube. Je to absurdné.

Je úžasné, čím vtedy dokázali zaujať. Neviem, či ste niekedy videli animovaný seriál Fonz and the Happy Days Gang (pozn.: ČSFD, IMDb). Bolo to založené na tom, že Fonz, Richie, Ralph a Potsie mali stroj času a každý týždeň cestovali do iného času. Nevadí však, že tá zk*****á vec je zasadená do 50-tych rokov. Proste to nedávalo žiadny zmysel.

Takže si presedel pomerne veľa sobotňajších rán pred televíziou, že?

Bol som posadnutý. Každý rok, piatok, deň pred premiérou novej show sobotňajšieho rána, televízna stanica robila špeciálny diel, ako také nahliadnutie do seriálu a ja som bol vždy prilepený k TV. Akokoľvek boli hrozné, boli však zábavné v tom čase. Boli tam všelijaké efektné kúsky od TV stanice založené na novej show.

Je zaujímavé, že hovoríš o efektných kúskoch. Hovoril si, ako si zbehlý v hudobných divadelných predstaveniach a že máš veľa hudobných vystúpení vo Family Guy. Je myšlienka efektných kúskov dôležitý základ pre tvoj štýl humoru?

Áno, myslím, že áno. Efektné kúsky v starých televíziách boli na najlepšej úrovni, no v dnešnej dobe sa už vytratili. Kde sa to dá naozaj vidieť, v tom najobraznejšom zmysle, je absencia úvodných titulkov. Už sa to viac nerobí. Samozrejme vo Family Guy a American Dad sme popravde museli bojovať za to, aby sme mohli mať otváraciu pesničku. Strach televíznych staníc je, že niekto niekde môže zmeniť program, ktorý pozerá a sú zhrozené z myšlienky, že úvodná znelka môže divákov unudiť. Čo si neuvedomujú je, že to je presne naopak. Je to také upozornenie. Niečo známe a vzrušujúce, čo ti hovorí, Okej, uvidíš skvelú show. Každý pozná znelku Gilligan’s Island (pozn.: ČSFD, IMDb, YouTube), každý pozná znelku Cheers (pozn.: ČSFD, IMDb, YouTube).

Veľmi často sa vysmievaš celebritám. Stalo sa ti niekedy, že by ti to niekto z nich vrátil?

Jediní dvaja ľudia, a to Ellen Cleghorne zo Saturday Night Live a Jon Stewart. Mal som veľmi naštvaný telefonát od Stewarta.

Čo si mu urobil?

Vo Family Guy bol taký žartík na fakt, že Jon pracoval predtým ako sa skončila stávka scenáristov. Priznám sa, bol tam pomerne jasný prostredník v tej narážke. Ale Jon mi zavolal a bol na mňa veľmi nahnevaný. Telefonát trval hodinu. Bolo to celkom úžasné. Je veľmi dobrý rečník, to Vám môžem povedať. Aj pre mňa to bolo obdivuhodné, že trval tak dlho.

Nová sezóna Family Guy začína s ďalšou Star Wars paródiou, tento krát na Impérium vracia úder. Ako sa bude volať? (pozn.: nie je potvrdené, že 7. séria bude začinať touto paródiou)

Something, something, something, Dark Side.

Ak by si mohol sparodovať nejaký iný film, ktorý by to bol?

Chceli by sme parodovať Dobyvateľov stratenej archy a Star Trek II: The Wrath of Khan. S našou fanúšikovskou základňou si musíme byť istý, že to ľudia to budú poznať odpredu aj odzadu. A tamto sú filmy, ktoré naši fanúšikovia tak ako aj my veľmi dobre poznáme. Nemohli by sme parodovať napríklad Joe Versus the Volcano alebo Kramer vs. Kramer.

  • 26. september 2008
  • Autor: NeosinneR
  • Zdroj: time.com

Komentáre

blog comments powered by Disqus