Quahog News (Novinky)

Rozhovor so Sethom MacFarlanom pre craveonline.com

V poslednej dobe už tretí rozhovor so Sethom MacFarlanom, tentokrát pre server craveonline.com. Odpovedá na otázky ohľadne Family Guy ale aj pripravovaného seriálu The Cleveland Show.

V akom štádiu je pripravovaná paródia Something, something, something Dark Side?

Práve to posielame na animácie a neviem kedy sa to bude vysielať, ale malo by to byť čoskoro. Bola tu reč o tom, že to bude najprv vydané na DVD a potom vysielané v TV, ale neviem ako to bude. Scenár už je hotový, len to treba zanimovať.

Bojíš sa z niečoho robiť si srandu?

Ak sa nedávno stala nejaká tragédia, napr. niečo za posledných 6 mesiacov, tak do toho samozrejme nerýpeme. Tak trochu si vyvinieš šiesty zmysel na takéto veci. Ver alebo nie, ale práve sa dostávam k vtipom na 11. september.

Myslíš si, že diváci potrebujú čas?

Áno, v niektorých prípadoch. V niektorých ubehlo viac času.

Cítiš sa kvôli niečomu previnilo?

Nie a vďačím za to chlapíkom vo FOXe za isté štandardy, čo môžem a čo nie.

Guillermo del Toro, režisér filmu Hellboy II (pozn.: ČSFD, IMDb), sa správal ako veľký fanúšik keď o tebe hovoril. Je to obojstranný obdiv? (pozn.: Seth daboval postavu Johanna Kraussa vo filme Hellboy II)

Práve dokončil Faunov labyrint (pozn.: ČSFD, IMDb) keď začal robiť na Hellboyovi a bol pôsobivý. Presne vedel čo chcel. Mal jasnú predstavu ako má tá postava znieť a ako vyzerať, ale bolo to vzrušujúce, lebo po tom, ako som bol na druhej strane nahrávacej kabínky, som vedel, že je životne dôležité mať nejaký nápad toho čo chceš a nie len tak strieľať do vetra. On však presne vedel čo chce. Bolo to čisté, absolútna radosť pracovať s ním. V divnom slova zmysle, požičalo mi to dôveryhodnosť aj mimo Family Guy.

Pokračovanie článku

Nemyslel si, že by si to chcel robiť, spomínal niečo o tvojej „franchise“ (pozn.: týmto výrazom sa označuje predaj reklamných vecí, ako postavičiek, tričiek, DVD, oblečenia ... v rámci nejakej témy, v Sethovom prípade Family Guy) a že ty to nepotrebuješ robiť (Hellboya).

Robím veci ak znejú dobre a ak znejú dobre a je to niekto s kým chcem robiť.

Páčil sa ti prvý Hellboy?

Ironicky, prvého Hellboya som nevidel.

Veľa tvojich vtipov sa drží dlho, potom ešte dlhšie a potom prekročia bod, kedy ich niečo vôbec môže zastaviť. Odkiaľ vieš ako ich dostať až tak ďaleko?

Je to vidieť na obrazovke. Urobíš test a ak je to vtipné, necháš to ísť, a ak nie, veľa krát to je len inštinkt. V tejto fáze si len povieš, „Bude to pravdepodobne vtipné alebo nie?“. Také vtipy sa ľahko robia, pretože hodinky tykajú a nemáš moc času vymýšľať nové.

Kedy plánuješ ďalšiu Vegas show?

Nuž, robíme inú show v Carnegie Hall s orchestrom na jeseň, v Novembri.

Aké scénky sa odstraňujú na základe FOX štandardov a skúseností?

Obyčajne to sú veci založené na náboženstve. Ak to je vtip o Ježišovi, alebo kresťanstve, židovstve alebo islame tak to je pre FOX väčšinu problém.

Zabíjanie detí nie je?

Som ateista, tak mi to je k***a jedno.

Plánuješ nejaké epizódy spojené so Simpsonovcami?

Niečo ako keď Flinstonovci stretli Jetsonov? Je dosť náročné odvysielať naše vlastné show každý týždeň. Je to zábavné, nežartujem, keď poviem, že Matt (tvorca Simpsonovcov) je skvelý chlap a že sme si vytrovili priateľstvo. Je určite možné, že ak by som sa ho to opýtal, povedal by áno. Neviem, ale dokončiť to by bolo asi nemožné, len preto, že nie je na to čas.

A čo keby postavy boli vo filme?

Je to možnosť.

Zabúdaš niekedy, ktorý je tvoj skutočný hlas?

Nie, ak práve nenahrávam, tak inštinktívne nechám hlasy preč.

Musíš inak pracovať s mimikou tváre pri každej postave?

Áno, ale je to prirodzené. Pri Stewiem mám napríklad vyšpúlenú peru.

Stalo sa ti, že by si ich daboval zle?

Áno, pri čítaní scenára, absolútne.

Ako to je s The Cleveland Show a budeš aj ty jeho súčasťou?

Rich Appel a Mike Henry budú na čele, ale ja som sa ešte nerozhodol, či budem niekoho dabovať alebo nie. Časovo som veľmi vyťažený, ale rozmýšľam o tom ešte.

Je nejaká vec, ktorú si vo Family Guy ešte neurobil, ale chcel by si?

Zábavné je, že ak na niečo myslím, hneď volám scenáristom a poviem: „Musíme urobiť príbeh o tomto, pretože sme ho ešte nerobili.“ Tak asi takto to je.

Na čom ešte pracuješ?

Len na klipoch pre Google, známych ako Cavalcade od Cartoon Comedy.

Sú to postavy a príbehy z Family Guy alebo úplne nové?

Je to niečo ako náčrt. Každý jeden je iný.

Je to exkluzívne pre internet, takže žiadna cenzúra?

Nie, je to divoký západ. Spoločnosť, s ktorou pracujem je MRC. Je to relatívne nová spoločnosť, ktorá je pomerne revolučná a celý ekonomický model je úplne nový, nevyskúšaný. Je to vedené a kontrolované tvorcom a režisér z Family Guy, Greg Colton, to režíruje. Môj štýl, všetko čo chcem na obrazovke, sa na obrazovke objaví.

Takže ty si vlastne tvorca?

Tvorca. U Family Guy máme niekoľko režisérov, ako aj pri sitcomoch, kde pracujú hocikedy na rôznych epizódach a každý má priradenú inú epizódu. V tejto situácii sú všetky robené jedným režisérom.

Robíš všetky hlasy?

Väčšinu, áno.

  • 7. október 2008
  • Autor: NeosinneR
  • Zdroj: craveonline.com

Komentáre

blog comments powered by Disqus