Quahog News (Novinky)

Rozhovor s Alex Borstein

Magazín iF MAGAZINE priniesol rozhovor s jednou z dabérok Family Guy, Alex Borstein. Týka sa hlavne Sethovho nového animovaného seriálu, v ktorom si Alex zahrá hlavnú úlohu. Alex nám taktiež povie o živote bez Mika Henryho, ktorý daboval Clevelanda, ktorý sa po začatí vysielania The Cleveland Show vo Family Guy už neobjavuje. Prejdeme teda na samotný rozhovor.

Hovorí sa, že ty a Seth pracujete na novom animovanom seriáli pre FOX.

Môžem povedať, že jeden pre FOX je animovaný. A pracujem na ňom so Sethom. Popravde má toho ešte veľa vo vačku.

Čo nám môžeš o novom seriáli povedať?

Nuž, ten jeden, na ktorom pracujem so Sethom zahŕňa ženskú hlavnú postavu, takže je to trošku odlišné, čo je celkom zábavné. FOX ešte nikdy taký seriál nerobil. Ja budem hrať hlavnú úlohu.

Je to ten istý štýl humoru ako Family Guy?

Viete, mám rada také seriály. Pracuje na ňom aj Gary Janetti (pozn.: napísal scenár k prvej časti filmu Stewie Griffin - The Untold Story). Istým spôsobom si ctí Family Guy, ale bude predsa len inak “chutiť", iný pocit vo Vás zanechá. Nie je to spin-off Family Guy-a, tak ako The Cleveland Show, bude to mať svoje vlastné čaro. Keďže Seth má na starosti animácie a celkový vzhľad, tak pravdepodobne bude vizuálne podobný. Ale len vizuálne. Tak ako by ste rozpoznali obraz slávneho umelca, tak rozpoznáte aj Sethovu prácu.

Budeš výkonným producentom?

Áno. Vytvárame ho ja spolu s Garym Janettim. Je to síce skoro, ale bola to zábava pracovať na tom, takže už to je fantastické.

Pokračovanie článku

Môžeš nám povedať niečo o zaradení seriálu? Hovoríme o seriáli o rodine ako vo Family Guy?

Je tam rodina. Ale viac nepoviem. Je tam rodina a nejakí domáci mazlíčkovia.

Family Guy je z času na čas známy pre svoju kontroverziu. Myslíš, že aj tvoj seriál bude zachádzať tak ďaleko?

Je to tažké pre mňa takto povedať, lebo ja tieto veci vnímam až keď sú vonku a hrnú sa sťažnosti. Po rokoch, ktoré som strávila v týchto kruhoch už neviem moc rozlíšovať, čo môžem a čo nemôžem na ulici povedať.

Ale ja som trochu strelená. Myslím, že budú v seriáli veci, ktoré budú trochu provokačné, ale nemyslím si, že by… neviem. Uvidíme, možno sa mýlim.

Hrala si Lois vo Family Guy už nejaký čas. Domnievaš sa, že ľudia ťa spoznávaju ako Lois alebo skôr ešte z čias, keď si robila pre MAD TV?

Je to také zmiešané. Z nejakého magického dôvodu ľudia z MAD TV a Miss Swan (pozn.: Miss Swan je postava zo seriálu MADtv, ktorú hrala Alex) stále bežia v TV. Takže ľudia si myslia, že tam som stále aj ja. Nevedia, že seriál sa už nevysiela, alebo že ja som tam už roky nebola. Ale povedala by som, že Lois už sa dostáva do povedomia. Lois, Tricia Takanawa a zvyšné Family Guy veci si tak nejak vytvárajú svoj vlastný život.

Ako si myslíš, že sa Family Guy drží teraz, keď Mike Henry odišiel kvôli vlastnému seriálu, The Cleveland Show? Myslíš, že tam vznikla diera, ktorú treba zaplniť, alebo že sa Family Guy darí aj bez neho?

Myslím, že ta diera tam je. Myslím, že to bolo skutočne zaujímavé. Bolo to dobré pre seriál, v zmysle objavovania nových príbehových línií a nových vecí. V istom zmysle to vstreklo nový život do seriálu. Myslím, že je to dobré to takto zmiešať. Avšak Mike nám chýba. Chýba nám to, že tu nie je s nami a chýba nám jeho konkrétna osoba. Ale stále sa vracia kvôli postave Herberta a Hluchého týpka.

Môžeš nám povedať niečo o natáčaní The Live Variety Show?

Bolo to fantastické. Veľmi sme sa zabávali. Veľmi radi spolu so Sethom robíme. Vyrástlo to z týchto Live show, ktoré sme spolu robili. Spolu sme robili Carnegie Hall a v LA v Ahmanson Theatre.

Ako moc nervózna si bola, keď si si z Marlee Matlin robila srandu, keď si spievala “Poker Face" v jej hlase? (pozn.: Marlee Matlin je hluchá)

V skutočnosti som nebola moc nervózna. Marlee Matlin je kamarádka. Chápe, že to je vtipné. Úprimne, keď myslím na niečo vtipné, tak si myslím, že to stojí za to. Keď sa aj ja aj Seth nemôžeme prestať smiať, tak to predsa nemôže byť zlé. Bude to zábava.

Myslíš, že si to prehnala, keď si spievala pesničku ako hluchá osoba?

Je to absurdné. Je to pre mňa zaujímavé, ako sa to ľuďom môže zdať útočné. Pre mňa je to vtipné, keď osoba, z ktorej si robíme srandu sa na tom smeje.

Myslíš si, že jej prítomnosť počas vystúpenia to nejako odobrila?

Áno, myslím. Marlee Matlin je jedna z mála tvári hluchej komunity. Je naozaj jedna z mála hluchých, na ktorú môžu ľudia povedať “Oh, áno, hluchá herečka, Marlee Matlin.". Myslím si, že ak sa o teba zaujímajú média, ak tvoja tvár niečo znamená, tak si z teba budú robiť srandu. Si veľký cieľ. A myslím si, že má úplne pravdu, keď vraví “Nie som odlišná. Ak vravím, že nikto si so mňa nemôže so mňa robiť srandu, tak vravím, že hluchí ľudia sú odlišní, a my nie sme."

  • 28. február 2010
  • Autor: NeosinneR
  • Zdroj: ifmagazine.com

Komentáre

blog comments powered by Disqus