Quahog News (Novinky)

Rozhovor: Mila Kunis nielen o Max Paynovi

V pondelok, 13. októbra, bola v Amerike premiéra nového filmu Max Payne (ČSFD, IMDb), v ktorom si hlavnú úlohu Mony Sax zahrala herečka a dabérka Mila Kunis (Meg). Server Moviehole.net ju vyspovedal nielen o novom filme, ale taktiež o Family Guy, plánovanom filme, jej detstve a o tom ako sa stala herečkou.

Myslím, že nikto neočakával, že budeš hrať v takom akčnom filme. Toto nie je to, na čo sme boli u teba zvyknutý. Bojovala si za tú úlohu alebo ti ju ponúkli?

Bojovala. Teda, bojovala som ako sa len dalo, chápeš? Veľmi rešpektujem Johna Moora (režisér Max Payna) za to, že bojoval za mňa, pretože o úlohu malo záujem veľa hercov, ktorí by boli zrejmejšia voľba. A mám ho rada za to.

Čo ťa naozaj vyzývalo k tomu?

Rešpektujem Marka Wahlberga (predstaviteľ Maxa Payna) dlhé roky a vždy som s ním chcela pracovať. Takže to malo veľký vplyv. Pokiaľ cítiš, že si obklopený dobrými hercami, cítiš sa trochu bezpečnejšie. A ja rešpektujem Marka a jeho voľby. Bola som si viac ako istá, že to nebude jeden z tých naozaj zlých filmov. A taktiež som vždy chcela hrať niekoho, kto nakopáva zadky druhých. Teda, kto by nechcel držať zbraň.

Pripomenulo ti to nejakou cestou to, prečo si chcela byť herečka? Celá táto predstava?

Áno. Presne preto som chcela robiť filmy keď som skončila Tie roky 70-te (pozn.: ČSFD, IMDb). Chcela som vyskúšať nové veci a robiť nové veci a rôzne prežívať život. A pri predstieraní to ide najlepšie. A nemôžeš viac predstierať ako pri takomto filme.

Pokračovanie článku

Stále tu je vrodená temnota v tebe.

Áno.

Pripadá ti ľahšie na konci dňa opustiť postavy a takéto veci?

Nie tak ľahké ako pravdepodobne opúšťať komediálne. Ale sú aj ťažšie veci v živote, predsa len je to len postava.

Čo všetko si robila aby si sa fyzicky pripravila?

Dosť som trénovala so zbraňami. Len veľa tréningu a to je približne všetko.

To je zábava.

Áno.

Predpokladám, že mieriť zbraň na Marka bolo potešujúce.

Život mohol byť oveľa horší.

Čo môžeš robiť? Nemôžeš si sťažovať.

Že? Je to sexy muž, ktorý pred tebou padá na kolená. Je to úžasné.

Veľmi povzbudzujúce, by som si myslel.

Bože môj. Ani si nedokážeš predstaviť ako moc. Je to neskutočne posilňujúce držať v ruke zbraň. Držať zbraň, držať obušok a Mark Wahlberg na kolenách pred tebou. Čo viac potrebuješ k životu?

Si z Ukrajiny, že?

Áno.

Koľko si mala rokov, keď ste sa presťahovali do Štátov?

Sedem.

Čo Vás sem priviedlo?

Sloboda.

Takže to bolo len o tom, dostať sa preč zo Sovietského zväzu.

Áno. Brat a ja, mama, oco a starí rodičia.

Pamätáš si, čo si zažívala na Ukrajine?

Nie. Klamali mi, povedali, že sa sťahujeme na inú ulicu. No nepresťahovali. Moc si toho nepamätám. Ako som už som to povedala, moji rodičia hovorili príbehy, tak to je moja pamäť. Neviem koľko som si toho v pamäti povytvárala a koľko z toho je pravda. Pamätám si na perfektné časy v Rusku.

Si židovka?

Áno.

Keď si vyrastala v USA, bolo herectvo také uvoľnenie z toho všetkého potláčania, alebo to bolo len niečo, kam si mohla uniknúť?

Myslím, že to bola len zábava. Nebolo to nič viac v deviatich rokoch. Neuvedomovala som si čo to bolo. Rodičia na mňa netlačili. Keby bolo na nich, nikdy by som nebola herečkou. Nechceli aby som to robila. Nechápali to. Keďže na mňa nikdy netlačili, nikdy som nevedela čo to je. Bolo to ako, „No, ak dostaneš prácu, vstaň včas a rob si svoju prácu a je to.“ Ale nikdy som na herectvo nepozerala ako na prácu. Bolo to len, „Oh, toto je dobrá cesta ako sa uliať zo školy a budem sa hrať s deťmi v mojom veku. A robiť niečo odlišné.“ Bola zábava robiť niečo odlišné. A potom v 18-tich rokoch to už bolo moje vedomé rozhodnutie urobiť si kariéru.

Kedy si si uvedomila, že to by malo byť niečo, čo by si mala robiť?

V 18-tich.

Prečo?

Pretože som chcela skončiť. V 18-tich som však nemohla, kvôli zmluve na Tie roky 70-te. Tak som si pomyslela, „Okej, počkám kým skončí kontrakt a nechám to tak.“ Plánovala som ísť do školy. Skončiť Tie roky 70-te a začať život, skutočný život. A v 18-tich som si myslela, že toto je môj život. Neužívam si to, nemám rada nič, čo prichádza spolu s ním. A tak som skončila na 2 mesiace. Ono sa to nezdá ako veľa, ale v tom čase to bolo dosť, aby som si uvedomila, že síce som skončila všetky svoje projekty, ale nemohla som skončiť Tie roky 70-te. Tak som šla na univerzitu a natáčala som ďalej 70-te. A v tých dvoch mesiacoch som si rýchlo uvedomila, že milujem to, čo robím.

Keď show skončila, cítila si veľké uvoľnenie?

Bolo to také obojstranné. Neviem či „uvoľnenie“ je to správne slovo. Keď show skončila, spolu s Laurou Prepon sme veľmi plakali. Myslíš si, že si tvrdá, že si na to pripravená. Lebo to bolo veľmi unavujúce, jedna z vecí ktorú sme mali radi bola, „Sme hotoví. Sme hotoví. Sme hotoví. Bola to úžasná skúsenosť, ale sme hotoví.“ Ako sa týždne približovali ku koncu, všetci sme boli ako, „Veď to nič nie je.“ Ale posledný týždeň, nedokážem ti povedať, ako ťažké bolo natočiť scénu. Proste si začal plakať. Nemalo to dočinenia s ničím iným ako pocitom, že už to nikdy viac nebudeš robiť, nikdy. Niečo, čo si robil každý deň po dobu ôsmich rokov.

Keď sa vrátil Family Guy (po jeho zrušení), bola si prekvapená, že diváci takto reagovali na seriál?

Ale áno. Bolo to prvý krát čo sa také niečo stalo. Show je zrušená 2 roky a potom z ničoho nič magicky vrátená naspäť. Zistila som to, keď som pozerala E! Entertainment News alebo niečo. Nepamätám si presne ako to bolo. A tam bolo niečo ako, „Čo ste mysleli, Family Guy je späť?“ A som sa na to pozrela, študovala to. A zrazu mi zazvonil telefón a ozval sa Seth Green (Chris). A on len, „Je naša show späť?“, a ja na to, „Nikto mi nevolal, tebe áno?“. On povedal, že nie, a dodal, „Je to v správach, že naša show je späť.“ A ja, „Ale veď bola zrušená pred dvoma rokmi. O čom to preboha všetci hovoria?“ O dve hodiny neskôr nám všetkým volali, „Chceli by ste sa znova podieľať na seriály?“ a ja v momente, „O môj bože.“ Takže áno, v podstate som to zistila hneď na začiatku. Ale potom zazvonil telefón a ja som bola dosť šokovaná.

Ako moc sa zapájaš do tvorivých vecí?

Moc nie. Vo Family Guy? Vôbec.

Takže si domov nebrávaš scenár.

Ani omylom. Neopovážila by som sa. Môj bože, nie.

Je všetko tak ľahké ako to znie?

Áno. Čokoľvek si myslíš, že to je, je to ľahšie. Je hlúpe ako ľahké je to pre mňa.

Ako dlho si myslíš, že sa bude Family Guy vysielať?

Dúfam, že do konca môjho života.

Sú tu také reči, že s úspechom Simpsons: The Movie ...

Family Guy film? Takto to je. Vec, čo som sa naučila o animovaných filmoch, bola som veľký fanúšik Simpsonovcov. A vravela som si, „Prečo neurobia film?“ A nechápala som to, až pokiaľ som nezačala robiť na Family Guy. Trvá strašne dlho urobiť animák a urobiť z neho film, ktorý by bol relevantný vzhľadom na dobu, v ktorej vyjde. Asi okolo 6 rokov. Je to neuveriteľný žrút času. V prvom rade musíš napísať scenár. Avšak napíšeš ho, spracuješ kresby a všetko, čo s tým súvisí. A kým to všetko urobíš, svet je niečo úplne iné. Takže polovica vtipov, ktoré si použil sú už nepoužiteľné. Takže musíš ísť celé odznova, prerobiť vtipy. Čo je úžasné na South Parku je, že ich vtipy sú staré tak 2-3 týždne. Naše sú veľmi podobné Simpsonovcom. Myslím, Simpsonovci – Boh im žehnaj za to, že to robia. Je neuveriteľné unavujúce urobiť film.

Práce si dokončila prácu s Mikom Judgom (pozn.: na novom filme Extract), čo vyzerá byť perfektné pre teba.

Áno, milujem ho. Absolútne.

Ako podobný je tvoj štýl humoru s tým jeho?

S Mikom som chápeme celkom dobre. Mailujem mu každý deň a rozprávame sa o tom, ako budem robiť film Mike Judga.

Koho hráš vo filme?

Kleptomanku, ktorá je chorobná klamárka.

Takže to bude očividne zmena.

Áno, áno, áno. Úplne. Pochádza to z mojej prirodzenej osobnosti. Zábavné ako si to mohol vedieť. Vidíš, si zábavný. Chápeš môj humor. Ale čo Wahlberg? Ježiš.

Som Austrálčan, vieš.

Milujem Austrálčanov.

Mám podobný sarkastický humor.

Presne. Nechápem, ako ľudia môžu nechápať sarkazmus. Je to najstaršia forma humoru.

Sprostí ľudia nechápu sarkazmus. Takže Wahlberg nechápe tvoj humor?

Nie, žartujem. Dúfam, že chápe. Stále som to nezistila. Po tom, ako ako dlho ho poznám? Rok? Stále som nezistila, či mu pripadá môj humor vtipný, alebo či mu prídem vtipná. Podobne ako neviem, či sa smeje na mojich vtipoch, alebo na mne. Nie som si moc istá.

Vieš, čo budeš robiť ďalej?

Práve som sa zamotala do pripravovaného filmu Extract. A štrajk SAG je veľmi nevypočitateľný a tak všetky projekty musia čakať. Takže nie. Nič okamžite. Nič až do nasledujúceho roka.

  • 20. október 2008
  • Autor: NeosinneR
  • Zdroj: moviehole.net

Komentáre

blog comments powered by Disqus