Quahog News (Novinky)

Nová doména a štrajk scénaristov

Zopár ľudí mi písalo, prečo som mal stránku na cz doméne, keď to bola stránka slovenská. Bolo to preto, lebo tú doménu mal kúpenú kamoš, ktorý ju nevyužíval a tak som ju od neho prebral. Lenže ani mne sa to moc nepozdávalo, predsa len hore svieti "Vitajte na prvej slovenskej stránke o skvelom animovanom seriáli Family Guy" a pod tým veľkým "www.FamilyGuy.cz", trošku divné. A tak som sa rozhodol kúpiť novú doménu, tentoraz už slovenskú a to familyguy.sk. Stará doména familyguy.cz bude asi do konca roka (neviem ešte ako dlho, možno dlhšie, možno kratšie) presmerovaná na túto doménu, kvóli vyhľadávačom a aby v tom nebol zmätok a neskôr ju asi odpredám, možno darujem Dr. Macákovi, ktorého asi poznáte zo serveru family-guy.czweb.org, z ktorého pochádzaju skoro všetky české titulky.

familyguy.sk

V USA už od 5. novembra prebieha štrajk scénaristov. Oni totižto chcú viac peňazí z predaja filmov a seriálov cez Internet, iTunes ale aj z predaja DVD. Len tak pre zaujímavosť, z jedneho predaného DVD dostane scenárista 4 centy, čo je približne 1 slovenská koruna. Tento štrajk samozrejme ovplyvní natáčanie seriálov a to čiastočne aj Family Guy. Môžete tiež podpísať petíciu v prospech scenáristov.

Pred začiatko štrajku mal FOX spolu so Sethom MacFarlanom rozrobených pár epizód, ktoré sa blížili k finálnej podobe. Seth povolil FOXu epizódy dokončiť, no dúfal, že FOX preukáže trochu úcty a rešpektu scenáristom a epizódu nedokončí. Nestalo sa tak a včera odvysielaná epizóda 6x06 - Padre de Familia už bola dokončená bez Setha. Takto už FOX dlho pokračovať môcť nebude, nakoľko nie veľa epizód (tušim už len 2) bolo blízko k dokončeniu. Dúfajme, že sa štrajk čo najskôr skončí v prospech scenáristov, aby sa Seth mohol vrátiť k tvorbe epizód.

  • 20. november 2007
  • Autor: NeosinneR

Komentáre

blog comments powered by Disqus