Quahog News (Novinky)

Krátke správy #5

Už to bol istý čas, keď sa tu objavili Krátke správy, tak ich opäť obnovím.

Prvú správičku nám priniesol server EOnline.com. Seth Green je zasnúbený s Clare Grant. Potvrdil to Seth strohou vetou "Yeah, we did it!" ("Áno, urobili sme to!") pri východe z párty Tarina Tarantino Sephora. Podľa istého zdroja sa zasnúbili na silvestra minulého roku a plánuju sa zobrať v máji tohto roku. Tak, držíme im palce, nech im to vydrží dlhšie ako Sethovi a Elize.

Ďalšou krátkou novinkou, ktorá je celkom veľká, je potvrdenie Sethovho 4. animovaného seriálu pre stanicu FOX. V rozhovore pre IF magazín to potvrdila Alex Borstein, ktorá by v novom seriály mala dabovať hlavnú postavu, ženu. V zajtrajšej novinke môžete rozhovor očakávať aj v našom jazyku.

FCC

Posledná správička súvisí s kontroverznosťou Family Guy. Family Guy totiž produkuje najviac sťažností na spoločnosť FCC, konkrétne epizóda 7x08 - Family Gay, kde Stewie použil konské semeno namiesto mlieka do cereálii, vyprodukovala toľko sťažností, že sa Family Guy s počtom sťažností cez 188 tisíc dostal na prvé miesto v rebríčku v počte sťažností. FOXu tak pripadne zo všetkých televíznych stanic v Amerike "úctyhodných" 48% sťažností.

27. február 2010 | Autor: NeosinneR | Comments

Rihanna relaxuje pri Family Guy

Dnes si dáme trošku bulváru, ten na stránku zavítal tuším len keď Seth MacFarlane chodil s Elizou Dushku.

Rihanna sa nechala počuť, že rada trávi svoj voľný čas nielen pozeraním Family Guy, ale ostatnými animovanými seriálmi od Setha MacFarlana.

"Milujem dni, kedy nemusím v určítý čas vstávať. Tie dni, kedy nemusím nič robiť len ležím a pozerám telku - Family Guy.", povedala pre GMTV.

27. február 2010 | Autor: NeosinneR | Zdroj: digitalspy.co.uk | Comments

Rok 2009 v číslach a písmenách

Rok 2009 nám skončil pred nejakými 56 dňami, tak už by aj hádam bol čas si ukázať, ako vyzeral minulý rok v číslach pre slovenskú Family Guy stránku.

Medzi hlavné pozitívum roku 2009 je začatie vysielania Griffinovcov na českej stanici Prima Cool, čím sa dostal Family Guy do povedomia viacerých ľudí. Nejaké výrazné negatívum si veru ani nepamatám, tak teda prejdem k číslam z Google Analytics. Oproti roku 2008 sa štatistiky posunuli do mierne vyšších čísel:

 • stránku navštívilo celkovo 50 656 ľudí, ktorí si pozreli 193 681 stránok, priemerne teda na jednu návštevu pripadá 3.82 stránky
 • návštevník strávil v priemere na stránke 5 minút a 45 sekúnd
 • podobne ako minulý rok, najpoužívanejším prehliadačom ostal Firefox s 52.34%, druhá je Opera s 25.20% a na tretiom mieste s 13.12% je Internet Explorer
 • samozrejme najpoužívanejším OS je Windows s 95.55% nasledovaný Macom a Linuxom s 2.63% a 1.45%
 • na novom designe sa podieľal aj fakt, že rozlíšenie 800x600 už bolo zastúpené menej ako 0.5%
 • polovica z Vás prišla na stránku z odkazujúcich stránok, tretina z vyhľadávačov a zvyšok priamo

25. február 2010 | Autor: NeosinneR | Comments

Family Guy v3

Keď už je ten Sv. Valentín a ja Vás mám všetkých tááák rád ... no ale dosť bolo srandy. Vitajte na Family Guy v3. Zoberiem to pekne po poriadku a prevediem Vás zmenami v novej verzií slovenskej Family Guy stránky.

Prečo?
Ako to už býva pri raketovom vývoji IT, veci starnú. A to sa týka aj webových stránok. Minulá verzia už nepatrila medzi tie aktuálnejšie a to ani vzhľadovo, ani funkčne a ani obsahovo. A to bol ten hlavný podnet, prečo začať pracovať na novej verzií. Podielala sa na tom tiež moja chuť učit sa a skúšať nové veci.

Čo je nové?
Ako ste si asi všimli, nový je design, o ktorý sa postaral plechi. Čo si všimnúť moc nemôžete, tak nový je aj kód stránky. To sú ale také samozrejmé veci. Prejdem teda k jednotlivým sekciám.

 • Novinky - formulár na pridávanie komentárov k novinkám bol trochu oživený a pri každej novinke je tlačítko na tlačenie stránky a na zdieľanie danej novinky na rôznych sociálnych sieťach
 • Galéria - pôvodnú galériu som musel celú zahodiť, keďže to bola celkom veľká a robustná krava, čo sa vôbec na túto stránku nehodilo a tak je terajšia galéria urobená veľmi zjednodušeným spôsobom (prezeranie obrázkov je možné aj točením kolečka na myši), výber albumov je ešte vo fázi dokončovania
 • Fórum a Kniha návštev - jedno aj druhé je minulosťou, fórum bolo celkom mŕtve a kniha návštev sa mi proste nepáčila, v prípade problému ma môžete kontaktovať inými formami, viac v sekci Kontakt
 • Na stiahnutie - bola trochu zredukovaná a taktiež sa sem presunuli obaly, wallpapery a ikony z galérie
 • Ostatné sekcie - tie ostali bez nejakých znateľných zmien, resp. zmeny sú také malé, že to nestojí ani za známku

Viem, na prvý pohľad sa toho až tak nezmenilo, no pre mňa sa zmenilo hádam všetko. Důfam, že sa Vám stránka bude páčiť a budete ju aj naďalej navštevovať, prípadne zdieľať s otatnými. Poprosím Vás, ak by ste našli nejaké problémy alebo nezrovnalosti na stránke, napíšte mi, či už pomocou kontaktného formulára alebo na maila, icq, jabber... V ďalšej novinke, aj keď trochu neskoro, Vám ukážem, ako vyzeral Family Guy v roku 2009 v číslach. Tak ešte raz, príjemný komerčný Svätý Valentín.

14. február 2010 | Autor: NeosinneR | Comments

Krásne Vianoce a šťastný nový rok 2010

Všetkým návštevníkom slovenskej Family Guy stránky by som chcel popriať nech prežijú vianočné sviatky a nový rok tak, ako si ho želáte, nech sa Vám splnia všetky priania a dúfam, že ostanete verní seriálu Family Guy :)

Pevne verím, že v novom roku Vás privítam na novej stránke a samozrejme nebudú chýbať nejaké tie čísla za uplynulý rok. Ešte raz príjemné sviatky a šťastný nový rok 2010.

24. december 2009 | Autor: NeosinneR | Comments

Archív noviniek