Quahog News (Novinky)

"Cleveland" najíma ľudí

FOX koncom zimy uviedol, že plánuje vytvoriť spin-off seriálu Family Guy - seriál Cleveland. Všetko ide ako má a Seth MacFarlane, Mike Henry a Rich Appel, tvorcovia tohto seriálu, momentálne najímajú ľudí, ktorí sa budú podielať na jeho tvorbe.

Dej seriálu sa bude točiť okolo rodiny Clevelanda Browna. Prvá sezóna by mala mať 13 epizód a práce na nej by sa mali začat 19.Mája. Prvé spoločné čítanie scenára je potom naplánované na prvý júlový týždeň.

V pondelok vysielaná epizóda, 6x12 - Long John Peter, bude posledná vysielaná epizóda 6. série. Tento nízky počet epizód je spôsobený nedávnou stávkou scenáristov. Ďalšia séria by sa mala začat vysielať začiatkom Septembra a pravdepodobne začne podobne ako 6. séria - paródiou na Star Wars, tento krát na Star Wars V - Impérium vracia úder. Bude sa volať Something, Something, Something Dark Side a tu je krátky, 20 sekundový trailer:

2. máj 2008 | Autor: NeosinneR | Comments

Scenáristi Family Guy žalujú FOX

V prvom rade by som sa Vám chcel ospravedlniť, že je to tu také mŕtve, ale noviniek zo sveta Family Guy je nejako málo.

Šestnásť scenáristov , vrátane tvorcu Setha MacFarlana, spustili súdne pojednávanie proti 20th Century Fox TV. Skupina, v ktorej sa nachádza aj dabérka Alex Borstein (Lois) tvrdí, že došlo k narušeniu kontraktu a podvodu voči ním.

Nie veľa detailov bolo uvoľnených, no aj tak hlavný spor sa točí okolo 12-tich minút bonusových materiálov napísaných pre DVD Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story.

Podla The Hollywood Reporter, skupina spustila súdne pojednávanie 10. apríla uvádzajúc, že Fox narušil ich "Writers' Guild of America" kontrakt. Nebolo im zaplatené za prácu, povedali, a na obrazovkách neboli náležito zobrazení ako tvorcovia.

26. apríl 2008 | Autor: NeosinneR | Zdroj: digitalspy.co.uk | Comments

Seth a Eliza, Meg v Max Paynovi

Podľa magazínu OK! Seth MacFarlane, tvorca seriálu Family Guy, chodí s herečkou Elizou Dushku, ktorú môžete poznať zo seriálu Buffy, premnožiteľka upírov alebo Tru Calling. Ani Seth ani Eliza to verejne zatiaľ nepotvrdili, ale "zdroj" blízky páru tvrdí, že sa stretli cez spoločného priateľa a že sa spolu dobre bavia a Seth ju dokáže rozosmiať. Tak im to hádam vydrží.

Nie je to Meg, ktorá bude hrať v pripravovanom filme Max Payne, ale jej dabérka, Mila Kunis. Bude hrať postavu vraha (Mona Sax), ktorý sa spojí s hlavnou postavou, Max Paynom (Mark Wahlberg), aby pomstili smrť jej sestry. Režisérom je John Moore, nie moc známy režisér, režíroval napr. Za nepriateľskou líniou.

Lakiy3 vytvoril popisy epizód 5. série, nájisť ich môžete v sekcii Epizódy, filmy.

18. marec 2008 | Autor: NeosinneR | Comments

Cleveland bude mať vlastnú show

Podľa neoficiálnych informácii televízna sieť FOX a 20th Century FOX TV pracujú na novom seriály, tzv. spin-off seriálu Family Guy, v ktorom bude hlavnú úlohu hrať Cleveland.

Seriál, ktorý sa bude pravdepodobne volať "Cleveland", je písaný tvorcom seriálu Family Guy, Sethom MacFarlanom, Mikeom Henrym, ktorý dabuje Clevelanda vo Family Guy a Richom Appelom, výkonným producentom seriálu American Dad.

Po tom, ako bol Family Guy dva krát zrušený je momentálne najúspešnejší animovaný seriál televízie FOX. FOX si dal za cieľ vytvoriť ďalší animovaný seriál, ktorý by bol aspoň tak úspešný ako Family Guy, čoho sa bude "Cleveland" snažiť docieliť. FOX taktiež podľa neoficiálnych informácii pracuje na spin-off seriálu Prison Break, v ktorom by hlavnú úlohu hrala žena.

29. február 2008 | Autor: NeosinneR | Zdroj: reuters.com | Comments

Štrajk scenáristov sa blíži ku koncu

Štrajk scenáristov sa nezadržatelne blíži ku koncu. 7. februára 2008 to uviedol Michael Eisner, riaditeľ Disney. Taktiež si môžete prečítať rozhovor s Eisnerom.

Obe strany, ako scenáristi, tak aj zástupcovia štúdii sa dohodli na trojročnom kontrakte. Oficiálne mala byť dohoda podpísaná cez víkend, no zatiaľ sa tak nestalo, pravdepodobne k tomu dojde behom tohto týždňa.

Čo sa týka vysielania nasledujúcich dielov Family Guy, tak jednoznačne sa dá povedať len, že budúci týždeň bude odvysielaný diel 6x09 - Back to the Woods. Nad ostatnými dielmi visí otáznik a je len na Sethovi MacFarlanovi a FOX kedy a či vôbec sa budú ďalšie diely vysielať.

Doplnené: podľa wikipedia.org aj tv.com bude diel 6x10 - Love Blactually Play it Again, Brian odvysielaný 2. marca 2008.

11. február 2008 | Autor: NeosinneR | Zdroj: cnbc.com | Comments

Archív noviniek