Epizódy

6x01 - Blue Harvest

6x01 - Blue Harvest

Základné informácie

Premiéra: 23. september 2007
Scenár: Alec Sulkin
Réžia: Dominic Polcino
Produkčné číslo: 5ACX16/5ACX22

Titulky: CSEN

Popis

Táto epizóda je paródiou na film Hviezdne vojny IV - Nová nádej (Star Wars).

V Quahogu vypadne elektrina a Peter skráti čas rodine rozprávaním príbehu Star Wars. Začne rovno epizódou 4.

Loď, v ktorej sa nachádza princezná Leia (Lois) je napadnutá vojakmi Impéria, pretože ukradla plány Hviezdy smrti (najmocnejšia zbraň impéria). Leia zanechá správu pre Obi-Wan Kenobiho (Herbert) pomocou robota R2-D2 (Cleveland) a vojaci impéria ju zajmú. R2-D2 a C-3PO (Glenn) sa zachránia na záchrannom module a pristanú na planéte.

Medzitým na porade v stanici Hviezda smrti sa Darth Vader (Stewie) dozvie, že na Hviezde smrti sa nachádza malý otvor, ktorým sa dá stanica zničiť. Na porade je prítomný aj Grand Moff Tarkin (starosta West). Luke Skywalker (Chris) chce odísť zo svojej planéty a pridať sa k rebelom, ktorí bojujú proti impériu. R2-D2 a C-3PO pristanú zhodou okolností na planéte, kde žije Luke. Luke si vypočuje správu od princeznej Lei, ale R2-D2 cez noc zmizne.

Luke nájde R2-D2, stretne sa s Obi-Wan Kenobim a ukáže mu správu. Obi-Wan Kenobi vysvetlí Lukovi ako má používať všadeprítomnú Silu. Luke nájde svoju rodnú dedinu zničenú. Obi-Wan Kenobi sa musí dostať na planétu Alderaan, pretože tam sa nachádza Lein otec. Ochotný Han Solo (Peter) sa ponúkne, že ich tam odvezie. Spolu s nimi cestuje aj Chewbacca (Brian). V pätách majú imperiálne krížniky, ktorým sa však Han Solo vyhne, keď skočí do hyperpriestoru.

Guvernér Tarkin po rozkaze Darth Vadera použije hviezdno-smrto-planéto-ničiacu zbraň a zničí planétu Alderaan. Han Solo vyletí z časopriestoru rovno k vesmírnej stanici impéria, k Hviezde smrti. Han a Luke omráčia vojakov impéria a prevlečú sa do ich oblekov. Obi-Wan zaspieva Lukeovi pieseň The Time of My Life z Hriešneho tanca.

Han a Luke berú ako "väzňa" Chewbacca a zistia, v ktorej cele sa nachádza princezná Leia. Po prestrelke, ktorá nastane, skočia do odpadovej jamy. V nej sa zjaví jednooká príšera (Meg). Han si z odpadovej jamy zoberie kreslo. Darth Vader zabije pri súboji so svetelnými mečmi Obi-Wan Kenobiho. Luke sa chce pomstiť, ale vojakov impéria je priveľa, a tak odletia na Hanovej lodi.

Prenasledujú ich bojové lode impéria, ale podarí sa im ich zničiť. Pristanú na planéte, kde cvičia rebelov. Odtiaľ sa uskutoční útok na Hviezdu smrti. Do obrany sa postaví aj Darth Vader, ktorý je však po náraze do bojovej lode vymrštený do vesmíru. Lukeovi sa podarí zničiť Hviezdu smrti.

Elektrina u Griffinovcov naskočí, keď Peter povie slovo koniec. Potom nastane hádka medzi Petrom a Chrisom (ktorého dabuje Seth Green, tvorca seriálu Robot Chicken) kvôli tomu, že Chris obviňuje Petra, že Robot Chicken odvysielal Star Wars epizódu už pred troma mesiacmi.

« 5x18 - Meet the Quagmires 6x02 - Movin' Out (Brian's Song) »

Obrázky

6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest 6x01 - Blue Harvest