Epizódy

3x09 - Mr. Saturday Knight

3x09 - Mr. Saturday Knight

Základné informácie

Český názov: Rytíř sobotní noci
Premiéra: 5. september 2001
Scenár: Steve Callaghan
Réžia: Michael Dante DiMartino
Produkčné číslo: 3ACX04

Titulky: CSEN

Popis

U Chrisa v triede postupne rodičia predstavujú svoje povolania a keď sa dostane na radu Peter, nikto nie je nadšený jeho prácou. Peter sa začne obávať o svoju budúcnosť v práci a tak ho Lois presvedčí, aby pozval svojho šéfa, pána Weeda, na večeru. Pán Weed je ohromený rodinkou a "zábavným hovoriacim psom". Keď pán Weed spomenie, že povýši Petra na vedúceho oddelenia, Brianovi zabehne. Keď skúšajú dostať ten kúsok von, podarí sa im to, avšak vystrelí to z Brianových úst priamo do úst pána Weeda a ten sa udusí.

Video so záveťou pána Weeda odhalí, že hneď po jeho smrti, Happy-Go-Lucky Toy spoločnosť bude zbúraná a bude tam postavená Happy-Go-Lucky Inštitút na liečenie chorôb. Búranie sa začne ihneď a všetci zamestnanci sú prepustení.

Peter má ťažkosti si nájsť novú prácu. Lois mu pripomenie jeho celoživotný sen stať sa členom Renesančného Trhu. V minulosti, keď mal problémy s drogami a snažil sa skočiť z veže, ho zachránil Čierny Rytier. Odvtedy túži byť ako on. Spolu s Mortom Goldmanom sa prihlásia do Renesančného Trhu. Keď však priateľka Čierneho Rytiera začne flirtovať s Petrom, Rytier ho vyženie z Trhu s tým, že sa už nikdy nemá vracať.

Keď sa začnú bitky rytierov, Peter sa predsa len príde pozrieť. Čierny Rytier všetkých hravo porazí, aj Morta, a potom si všimne, že Peter sa došiel pozrieť. Peter ho teda vyzve. Keď je následne Čierny Rytier vyrušený tým, že mu odťahujú jeho Hyundai (ktorý odťahuje pomstychtivý Mort Goldman), Peter využije jeho nesústredenosť a zhodí ho z koňa, čím vyhrá turnaj. Peter odmietne ponuku pripojiť sa k Renesančnému Trhu a ako nový šampión sa spolu s rodinou vydá domov.

« 3x08 - The Kiss Seen Around the World 3x10 - A Fish out of Water »

Obrázky

3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight 3x09 - Mr. Saturday Knight