Epizódy

2x03 - Da Boom

2x03 - Da Boom

Základné informácie

Český názov: Tě prásk
Premiéra: 26. december 1999
Scenár: Neil Goldman a Garrett Donovan
Réžia: Bob Jacques
Produkčné číslo: 2ACX06

Titulky: CSEN

Popis

Peter pri obchode stretne mužíka v kostýme kuraťa, ktorý mu ponúka kupón. Nasleduje spomienka na súboj Petra s kuraťom, ktoré mu dalo neplatný kupón. Tento mužík v kostýme varuje Petra o nebezpečenstve Y2K (rok 2000 - všetky počítače prestanú fungovať). Peter tomu uverí a spolu s rodinou sa zamkne v protiatómovom kryte 31.Decembra 1999. Kúsok po polnoci vypukne nukleárny holokaust. Všetci okrem Griffinovcov sú postihnutý rádioaktivitou.

Peter behom pár dní zje zásoby, ktoré mali vydržať celý rok a tak sa vyberú do Naticku, aby našli továreň Twinkee (Peter na A&E pozeral, že Twinkee môže prežiť nukleárny útok). Na ceste do Naticku je Stewie vystavený nukleárnemu odpadu, a postupom času sa zmení na chobotnicu. Po príchode do Naticku začnú budovať nové mesto, ktoré pomenujú Nový Quahog, avšak pod Petrovým velením vzniká akurát chaos. Stewie za ten čas nakladie vajíčka.

Občania sa vzbúria proti Petrovi, keď zo železa zavlažovacieho systému vytvorí zbrane. Vyhodia ho z mesta a rodina ho nasleduje. Keď občania pália zbrane, Stewieho armáda chobotníc zaútočí na mesto (jeden týpek hovorí druhému, či si pamätá keď mu vysvetľoval, čo je to irónia).

Diel končí paródiou na Dallas, kde sa Pam Ewing zobudí a ide za manželom Bobbym. Hovorí mu o najpodivnejšej epizóde Family Guy, čo sa jej práve snívala.

« 2x02 - Holy Crap 2x04 - Brian in Love »

Obrázky

2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom 2x03 - Da Boom