Epizódy

1x02 - I Never Met the Dead Man

1x02 - I Never Met the Dead Man

Základné informácie

Český názov: Veřejný nepřítel
Premiéra: 11. apríl 1999
Scenár: Chris Sheridan
Réžia: Michael Dante DiMartino
Produkčné číslo: 1ACX02

Titulky: CSEN

Popis

Lois je mrzutá, že Peter trávi viac času pozeraním televízie než s rodinou. Navrhuje, aby namiesto sedenia pred televíziou trávil viac času s deťmi, napríklad aby naučil jazdiť Meg, takže by si mohla dokončiť vodičský preukaz. Peter jej poradí ako sa správať na cestách, avšak kvôli týmto radám skúškou neprejde. Na ceste domov je Peter zmätený, čo spôsobí, že nabúra do hlavného televízneho vysielača pre mesto Quahog, čím spôsobí výpadok. Medzitým, Stewie vynájde plán ako sa vyhnúť jedeniu brokolice, ktorú tak opovrhuje: zamýšľa vytvoriť stroj na vykonávanie zmien počasia, ktorým by zmrazil brokolicu na celom svete.

Peter podplatí Meg aby klamala, že ona zničila vysielač, pod odmenou nového auta. Peter je úplne bez seba keď nemá televíziu a tak sa rozhodne si vyrobiť svoju vlastnú. Z kartónu si vystrihne okienko a prichytí si ho na seba, aby sa celý jeho svet ukazoval ako televízna show. Keď už Meg nemôže dlhšie vydržať verejné pohŕdanie, vyjde s pravdou von. Lois zachráni Petra podaním presvedčivej reči o tom ako nás TV drží od užívania si jeden druhého a od ostatných záležitosti. Presvedčiac dokonca aj Petra, prejde z jedného extrému do druhého, a to podniká z rodinou jednu aktivitu za druhou. Keď už to nemôžu vydržať, Peter sa nahnevá a vyrazí si s kamošom Williamom Shatnerom. Stewieho stroj na počasie je už plne funkčný a hneď aj spôsobuje obrovský lejak. Peter a William idú domov počas lejaku práve keď Lois berie Meg domov z jej tréningu. V búrke ich Meg omylom zrazí autom, Williama zabije a Peter je ťažko zranený. Zotavuje sa v nemocnici so sádrou na celom tele, a je nútený pozerať TV, čo ho zmení naspäť na TV miláčika, ktorým býval.

« 1x01 - Death Has a Shadow 1x03 - Chitty Chitty Death Bang »

Obrázky

1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man 1x02 - I Never Met the Dead Man